1932: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Dinosauria) |
m |
||
| (Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 104: | Linia 104: | ||
|'''''[[Magyarosaurus|{{U|Magyarosaurus}} dacus]]''''' | |'''''[[Magyarosaurus|{{U|Magyarosaurus}} dacus]]''''' | ||
|{{Kpt|([[Nopcsa]], [[1915]]) [[Huene]], 1932}} | |{{Kpt|([[Nopcsa]], [[1915]]) [[Huene]], 1932}} | ||
| + | |[[Zauropod]] ([[tytanozaur]]) z późnej [[kreda|kredy]] [[Rumunia|Rumunii]]<br><small>(wcześniej ''Titanosaurus dacus'')</small> | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | |''[[Petrustitan|Magyarosaurus {{U|hungaricus}}]]'' |
|{{Kpt|[[Huene]], 1932}} | |{{Kpt|[[Huene]], 1932}} | ||
|= '''''[[Petrustitan|Petrustitan hungaricus]]''''' | |= '''''[[Petrustitan|Petrustitan hungaricus]]''''' | ||
|- | |- | ||
| − | | | + | |''[[Petrustitan|Magyarosaurus {{U|transsylvanicus}}]]'' |
|{{Kpt|[[Huene]], 1932}} | |{{Kpt|[[Huene]], 1932}} | ||
|<small>(''[[nomen dubium]]'') | |<small>(''[[nomen dubium]]'') | ||
Aktualna wersja na dzień 19:18, 25 lut 2025
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 |
| 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 |
| 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1932 roku opisano 48 nowych nazw dinozaurów (23 nowych rodzaje, 29 nowych gatunków i 13 nowych kombinacji). Obecnie za ważne taksony nieptasich przedstawicieli Dinosauria uznaje się 6 z nich.