2015: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Dinosauria) |
m |
||
| Linia 19: | Linia 19: | ||
! width="440px"|Autorzy opisu | ! width="440px"|Autorzy opisu | ||
! Uwagi | ! Uwagi | ||
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | '''''[[Koshisaurus|{{U|Koshisaurus katsuyama}}]]''''' | ||
| + | |{{Kpt|Shibata & Azuma, 2015}} | ||
| + | |[[Ornitopod]] ([[bazalny]] [[hadrozauroid]]) z wczesnej [[kreda|kredy]] [[Japonia|Japonii]] | ||
|- | |- | ||
| ''[[Nebulasaurus|{{U|Nebulasaurus taito}}]]''<ref>opis nebulazaura pojawił się w wersji ''w druku'' już w 2013 roku, jednak duża kolejka artykułów w czasopiśmie ''[[Acta Palaeontologica Polonica]]'' wymusiła oczekiwanie na oficjalne uznanie nazwy aż dwa lata.</ref> | | ''[[Nebulasaurus|{{U|Nebulasaurus taito}}]]''<ref>opis nebulazaura pojawił się w wersji ''w druku'' już w 2013 roku, jednak duża kolejka artykułów w czasopiśmie ''[[Acta Palaeontologica Polonica]]'' wymusiła oczekiwanie na oficjalne uznanie nazwy aż dwa lata.</ref> | ||
Wersja z 10:37, 29 sty 2015
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 |
| 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 |
| 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W roku 2015 opisano 2 nowe nazwy dinozaurów (w tym 2 nowe gatunki i 2 nowe rodzaje). Za ważne uznaje się obecnie 1 z nich.
| Nazwa | Autorzy opisu | Uwagi |
|---|---|---|
| Koshisaurus katsuyama | Shibata & Azuma, 2015 | Ornitopod (bazalny hadrozauroid) z wczesnej kredy Japonii |
| Nebulasaurus taito[1] | Xing, Miyashita, Currie, You & Dong, in press | (nazwa niepublikowana) Zauropod (euzauropod) ze środkowej jury Chin |
| Qijianglong guokr | Xing, Miyashita, Zhang, Li, Ye, Sekiya, Wang & Currie, 2015 | Zauropod (mamenchizauryd) z późnej jury Chin |
- ↑ opis nebulazaura pojawił się w wersji w druku już w 2013 roku, jednak duża kolejka artykułów w czasopiśmie Acta Palaeontologica Polonica wymusiła oczekiwanie na oficjalne uznanie nazwy aż dwa lata.