2018: Różnice pomiędzy wersjami
m |
(Heyuannia) |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
== Dinosauria == | == Dinosauria == | ||
{{Szablon:Pomoc_spis}} | {{Szablon:Pomoc_spis}} | ||
| − | W 2018 roku opisano '''10''' nowych [[nazwa|nazw]] [[dinozaur]]ów ('''7''' nowych [[rodzaj]]ów | + | W 2018 roku opisano '''10''' nowych [[nazwa|nazw]] [[dinozaur]]ów ('''7''' nowych [[rodzaj]]ów, '''10''' nowych [[gatunek|gatunków]] i '''1''' nowa [[kombinacja]]). Obecnie wszystkie uznawane są za [[Takson ważny|ważne]] [[takson]]y nieptasich dinozaurów. |
{| | {| | ||
| Linia 29: | Linia 29: | ||
|{{Kpt|Herne, Tait, Weisbecker, Hall, Nair, Cleeland & Salisbury, 2018}} | |{{Kpt|Herne, Tait, Weisbecker, Hall, Nair, Cleeland & Salisbury, 2018}} | ||
| [[Neornithischia]] (?[[ornitopod]]) z wczesnej [[kreda|kredy]] [[Australia|Australii]] | | [[Neornithischia]] (?[[ornitopod]]) z wczesnej [[kreda|kredy]] [[Australia|Australii]] | ||
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | '''''[[Heyuannia|Heyuannia yanshini]]''''' | ||
| + | |{{Kpt|([[Barsbold]], [[1981]]) [[Gregory Funston|Funston]], [[Mendonca]], [[Currie]] & [[Barsbold]], 2018}} | ||
| + | | [[Teropod]] ([[owiraptorozaur]]) z późnej [[kreda|kredy]] [[Mongolia|Mongolii]]<br>Drugi [[ważny]] [[gatunek]] ''[[Heyuannia]]''<br><small>(wcześniej ''"Ingenia" yanshini, Oviraptor yanshini, Ajancingenia yanshini'')</small> | ||
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
| '''''[[Jinyunpelta|{{U|Jinyunpelta sinensis}}]]''''' | | '''''[[Jinyunpelta|{{U|Jinyunpelta sinensis}}]]''''' | ||
Wersja z 17:14, 11 mar 2018
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 |
| 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 |
| 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 • 2026 • 2027 • 2028 • 2029 • 2030 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 2018 roku opisano 10 nowych nazw dinozaurów (7 nowych rodzajów, 10 nowych gatunków i 1 nowa kombinacja). Obecnie wszystkie uznawane są za ważne taksony nieptasich dinozaurów.