2018: Różnice pomiędzy wersjami
m |
|||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
== Dinosauria == | == Dinosauria == | ||
{{Szablon:Pomoc_spis}} | {{Szablon:Pomoc_spis}} | ||
| − | W 2018 roku opisano ''' | + | W 2018 roku opisano '''14''' nowych [[nazwa|nazw]] [[dinozaur]]ów ('''10''' nowych [[rodzaj]]ów, '''13''' nowych [[gatunek|gatunków]] i '''1''' nowa [[kombinacja]]). Obecnie wszystkie uznawane są za [[Takson ważny|ważne]] [[takson]]y nieptasich dinozaurów. |
{| | {| | ||
| Linia 13: | Linia 13: | ||
|{{Kpt|[[Penkalski]], 2018}} | |{{Kpt|[[Penkalski]], 2018}} | ||
| [[Tyreofor]] ([[ankylozaur]]) z późnej [[kreda|kredy]] [[Kanada|Kanady]]<br>Drugi [[ważny]] [[gatunek]] ''[[Anodontosaurus]]'' | | [[Tyreofor]] ([[ankylozaur]]) z późnej [[kreda|kredy]] [[Kanada|Kanady]]<br>Drugi [[ważny]] [[gatunek]] ''[[Anodontosaurus]]'' | ||
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | '''''[[Anomalipes|{{U|Anomalipes zhaoi}}]]''''' | ||
| + | |{{Kpt|Yu, Wang, Chen, Sullivan, Wang, Wang & Xu, 2018}} | ||
| + | | [[Teropod]] ([[owiraptorozaur]]) z późnej [[kreda|kredy]] [[Chiny|Chin]] | ||
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
| '''''[[Arkansaurus|{{U|Arkansaurus fridayi}}]]''''' | | '''''[[Arkansaurus|{{U|Arkansaurus fridayi}}]]''''' | ||
Wersja z 14:03, 22 mar 2018
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 |
| 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 |
| 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 • 2026 • 2027 • 2028 • 2029 • 2030 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 2018 roku opisano 14 nowych nazw dinozaurów (10 nowych rodzajów, 13 nowych gatunków i 1 nowa kombinacja). Obecnie wszystkie uznawane są za ważne taksony nieptasich dinozaurów.