Ceratopsidae: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m (Zastępowanie tekstu - "{{Występowanie|lewa granica=" na "{{Występowanie3|") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{ | + | |{{Występowanie3|81|prawa granica=66}} |
80,6 - 66 [[Ma]]<br> | 80,6 - 66 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późna kreda]] (późny [[kampan]] - [[mastrycht]])</small> | <small>[[późna kreda]] (późny [[kampan]] - [[mastrycht]])</small> | ||
Wersja z 14:59, 10 gru 2018
| Ceratopsidae (ceratopsydy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
80,6 - 66 Ma |
| Dieta | roślinożerne |
| Rozmiary | do 9 m długości |
| Występowanie | Ameryka Północna Azja |
| Systematyka | Dinosauria
Ceratopsidae Marsh, 1888
|
Zaawansowane dinozaury rogate. Najwęższy klad obejmujący Triceratops i Centrosaurus.