1937: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Dinosauria) |
m (→Dinosauria) |
||
| Linia 26: | Linia 26: | ||
|- | |- | ||
|[[Styracosaurus|''Styracosaurus'' "{{U|borealis}}"]] | |[[Styracosaurus|''Styracosaurus'' "{{U|borealis}}"]] | ||
| − | |{{Kpt|[[Brown]], | + | |{{Kpt|[[Brown]], 1937}} ''vide'' {{Kpt|[[Olshevsky]], [[1992]]}} |
|<small>(''[[nomen nudum]]'');></small> = '''''[[Styracosaurus|Styracosaurus albertensis]]''''' | |<small>(''[[nomen nudum]]'');></small> = '''''[[Styracosaurus|Styracosaurus albertensis]]''''' | ||
|- | |- | ||
Aktualna wersja na dzień 03:45, 17 mar 2016
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 |
| 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 |
| 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 ... |
Wydarzenia
- Urodziła się Teresa Maryańska, polska paleontolog.
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1937 roku opisano 6 nowych nazw dinozaurów (3 nowe rodzaje i 5 nowych gatunków). Obecnie za ważne taksony nieptasich przedstawicieli Dinosauria uznaje się 2 z nich.
| Nazwa | Autorzy | Uwagi |
|---|---|---|
| Bactrosaurus prynadai | Riabinin, 1937 | (nomen dubium); ornitopod (hadrozauryd) z późnej kredy Kazachstanu |
| Jaxartosaurus aralensis | Riabinin, 1937 | (nomen dubium); ornitopod (hadrozauryd) z późnej kredy Kazachstanu |
| Parksosaurus warreni | (Parks, 1926) Sternberg, 1937 | Ornitopod z późnej kredy Kanady (wcześniej Thescelosaurus warreni) |
| Styracosaurus "borealis" | Brown, 1937 vide Olshevsky, 1992 | (nomen nudum);> = Styracosaurus albertensis |
| Styracosaurus parksi | Brown & Schlaikjer, 1937 | = Styracosaurus albertensis |
| Tienshanosaurus chitaiensis | Young, 1937 | Zauropod (mamenchizauryd) z późnej jury Chin |