Marginocephalia: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m (Zastępowanie tekstu - "{{Występowanie|lewa granica=" na "{{Występowanie3|") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{ | + | |{{Występowanie3|162|prawa granica=66}} |
162-66 [[Ma]]<br> | 162-66 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późna jura]] ([[oksford]]) - [[późna kreda]] ([[mastrycht]])</small> | <small>[[późna jura]] ([[oksford]]) - [[późna kreda]] ([[mastrycht]])</small> | ||
Wersja z 15:17, 10 gru 2018
| Marginocephalia (marginocefale) | |
|---|---|
| Czas występowania |
162-66 Ma |
| Dieta | roślinożerne |
| Rozmiary | do 9 m długości |
| Występowanie | Ameryka Północna Azja ?Europa |
| Systematyka | Dinosauria
Marginocephalia Sereno, 1986
|
Dinozaury ptasiomiedniczne ze zgrubiałym tyłem czaszki. Grupa obejmuje dinozaury grubogłowe i rogate.
Definicja: Najwęższy klad zawierający Pachycephalosaurus wyomingensis i Triceratops horridus ale nie Heterodontosaurus tucki, Hypsilophodon foxii i Ankylosaurus magniventris.