Lessemsauridae: Różnice pomiędzy wersjami
m (Zastępowanie tekstu - "|prawa granica=" na "|") |
m (Zastępowanie tekstu - "{{Występowanie|lewa granica=" na "{{Występowanie3|") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{ | + | |{{Występowanie3|217|191}} |
217 - 190,5 [[Ma]]<br> | 217 - 190,5 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późny trias]] ([[noryk]]) - [[wczesna jura]] ([[synemur]])</small> | <small>[[późny trias]] ([[noryk]]) - [[wczesna jura]] ([[synemur]])</small> | ||
Wersja z 15:21, 10 gru 2018
| Lessemsauridae (lessemzaurydy) | |
|---|---|
| Czas występowania |
217 - 190,5 Ma |
| Dieta | roślinożerne |
| Występowanie | Afryka Ameryka Południowa |
| Systematyka | Dinosauria
Lessemsauridae Apaldetti, et al. 2018 |
Zauropody blisko spokrewnione z Lessemsaurus.
| Nazwa | Kraj |
|---|---|
| Antetonitrus ingenipes | RPA |
| Ingentia prima | Argentyna |
| Ledumahadi mafube | RPA |
| Lessemsaurus sauropoides | Argentyna |