Kategoria:Pachycephalosauria: Różnice pomiędzy wersjami
m (Zastępowanie tekstu - "|prawa granica=" na "|") |
m (Zastępowanie tekstu - "{{Występowanie|lewa granica=" na "{{Występowanie|") |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
|- | |- | ||
! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ! '''[[:Kategoria:Czas|Czas występowania]]''' | ||
| − | |{{Występowanie| | + | |{{Występowanie|84|66}} |
84 - 66 [[Ma]]<br> | 84 - 66 [[Ma]]<br> | ||
<small>[[późna kreda]] ([[santon]] - [[mastrycht]])</small> | <small>[[późna kreda]] ([[santon]] - [[mastrycht]])</small> | ||
Wersja z 15:48, 10 gru 2018
| Pachycephalosauria (pachycefalozaury) | |
|---|---|
| Czas występowania |
84 - 66 Ma |
| Dieta | roślinożerne, ?owadożerne |
| Rozmiary | do 7 m długości |
| Występowanie | Ameryka Północna Azja |
| Systematyka | Dinosauria
Pachycephalosauria Maryańska & Osmólska, 1974
|
Dinozaury grubogłowe. Marginocefale należące do pachycefalozaurów.
Strony w kategorii „Pachycephalosauria”
Poniżej wyświetlono 19 spośród wszystkich 19 stron tej kategorii.