1992: Różnice pomiędzy wersjami
m |
m |
||
| Linia 28: | Linia 28: | ||
|{{Kpt|[[Bakker]], Kralis, Siegwarth & Filla, 1992}} | |{{Kpt|[[Bakker]], Kralis, Siegwarth & Filla, 1992}} | ||
|<small>(''[[nomen dubium]]'');</small> ?= '''''[[Torvosaurus|Torvosaurus tanneri]]''''' | |<small>(''[[nomen dubium]]'');</small> ?= '''''[[Torvosaurus|Torvosaurus tanneri]]''''' | ||
| − | |- | + | |- |
| − | | | + | |"[[Gigantspinosaurus|{{U|Gigantspinosaurus sichuanensis}}]]" |
|{{Kpt|Ouyang, 1992}} | |{{Kpt|Ouyang, 1992}} | ||
| − | |[[Tyreofor]] ([[stegozaur]]) ze środkowej-późnej [[jura|jury]] [[Chiny|Chin]]<br><small>( | + | |[[Tyreofor]] ([[stegozaur]]) ze środkowej-późnej [[jura|jury]] [[Chiny|Chin]]<br><small>(''[[nomen nudum]]'')</small> |
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
|'''''[[Gryposaurus|Gryposaurus {{U|latidens}}]]''''' | |'''''[[Gryposaurus|Gryposaurus {{U|latidens}}]]''''' | ||
Wersja z 19:32, 7 wrz 2022
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 |
| 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 |
| 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1992 roku opisano 18 nowych nazw dinozaurów (11 nowych rodzajów, 15 nowych gatunków i 2 nowe kombinacje). Obecnie za ważne taksony nieptasich przedstawicieli Dinosauria uznaje się 8 z nich.