1983: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Dinosauria) |
m |
||
| Linia 23: | Linia 23: | ||
|- style="background-color:Khaki" | |- style="background-color:Khaki" | ||
|'''''[[Coloradisaurus|{{U|Coloradisaurus}} brevis]]''''' | |'''''[[Coloradisaurus|{{U|Coloradisaurus}} brevis]]''''' | ||
| − | |{{Kpt|([[Bonaparte]], [[ | + | |{{Kpt|([[Bonaparte]], [[1979]]) [[Lambert]], 1983}} |
|[[Zauropodomorf]] z późnego [[trias]]u [[Argentyna|Argentyny]]<br><small>(wcześniej ''"Coloradia" brevis'')</small> | |[[Zauropodomorf]] z późnego [[trias]]u [[Argentyna|Argentyny]]<br><small>(wcześniej ''"Coloradia" brevis'')</small> | ||
|- | |- | ||
Aktualna wersja na dzień 12:52, 29 gru 2025
| Historia dinozaurologii |
|---|
| ... 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 |
| 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 |
| 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 ... |
Dinosauria
| Jak czytać spis? |
W 1983 roku opisano 25 nowych nazw dinozaurów (20 nowych rodzajów, 16 nowych gatunków i 2 nowe kombinacje). Obecnie za ważne taksony nieptasich przedstawicieli Dinosauria uznaje się 8 z nich.